Kui Sinu taotlus õpirändes osalemiseks on saanud Tartu Ülikooli poolt positiivse otsuse, saad hakata planeerima õpingute sisu.
Selleks on vaja koostada ja programmijuhiga kooskõlastada välismaal õppija õppeplaan ja õppeplaani lisa, mille kinnitab VÕTA komisjon. Kui VÕTA komisjon on välisülikoolist valitavate ainete sobivuse kinnitanud, tuleb enne välismaale õppima asumist sõlmida väliskõrgkooliga õppeleping (online learning agreement ehk OLA) SoleMOVE süsteemis. Kolmepoolselt allkirjastatud õppelepingu edastab üliõpilane valdkonna dekanaati, kes vormistab välismaale õppimamineku. Täpsemalt on õppelepingu sõlmimine lahti kirjutatud siin, kust on leitav ka juhend OLA sõlmimiseks SoleMOVE süsteemis.
Õpingute lõppedes tuleb väliskõrgkoolis sooritatud õppetulemuste tõendi (Transcript of Records) põhjal täita õppeplaani teine osa ja esitada see uuesti VÕTA komisjonile kinnitamiseks. Seejärel saab õppekorralduse spetsialist kanda läbitud ained VÕTA otsuse alusel sisse.
Ülevaatliku info õpirände asjaajamise ja elukorralduse kohta leiad siit. Õpirändes osaleja olulisemad tegevuspunktid on välja toodud siin.
Triinu Jairus
Geoloogia osakonna Erasmuse koordinaator - annab nõu, kuhu ja kuidas saab minna.
triinu.jairus@ut.ee
Kairi Põldsaar
Geoloogia ja keskkonnatehnoloogia bakalaureuseõppekava ja geoloogia magistriõppekava programmijuht ja VÕTA komisjoni esimees - aitab otsustada, millised välisülikooli ained sobivad sinu õppekavasse ja kinnitab õppeplaani.
kairi.poldsaar@ut.ee
Siiri Poolakess
Geoloogia osakonna õppelepingute kinnitaja ja õppekorralduse spetsialist- allkirjastab elektroonse õppelepingu, samuti kolmepoolsed praktikalepingud ja vormistab pärast välismaal viibimise lõppu seal saadud õppetulemused.
siiri.poolakess@ut.ee